Acasa / Sport / Nationala de polo, invinsa de Grecia in optimile Campionatului European de la Belgrad
Magazin Online

final-poloRomania si-a luat adio de la medalii la Campionatul European de polo masculin de la Belgrad dupa ce a fost invinsa de Grecia, cu scorul de 15-9 (5-3, 5-3, 4-1, 1-2), duminica, in optimile de finala.

Tricolorii nu au reusit sa faca fata adversarului mai valoros decat zece minute, Grecia desprinzandu-se de la 5-5, in sfertul al doilea. La jumatatea confruntarii, elenii aveau patru goluri in plus pe tabela, 10-6, pentru ca pe finalul jocului scorul sa arate 15-7 pentru Grecia. Echipa noastra a mai punctat de doua ori pe final, reducand din ecart.

Mihnea Gheorghe a fost cel mai bun marcator al nationalei pregatite de Dejan Stanojevic, cu 5 goluri.

In sferturi, Grecia va infrunta Spania, in timp ce Romania va juca, luni, impotriva Maltei, pentru locurile 9-16.

The post Nationala de polo, invinsa de Grecia in optimile Campionatului European de la Belgrad appeared first on Sport Total FM.

Sursa: sportfm.ro