marți 17 octombrie 2017 9:41 am
Acasa / Sport / Simona Halep joaca astazi, in sferturile de finala ale turneului Rogers Cup!
Magazin Online

Simona Halep joaca astazi, in sferturile de finala ale turneului Rogers Cup!

Simona Halep va disputa sambata, meciul din sferturile de finala ale turneului de la Toronto, impotriva sportivei Caroline Garcia, in jurul orei 18:00.

Partida trebuia sa se dispute la ora 4:00, ora Romaniei, dar din cauza ploii de la Toronto, aceasta a fost amanata pentru aceasta dupa-amiaza.

Romanca s-a calificat in aceasta faza competitionala dupa ce a trecut categoric de Barbora Strycova, cu scorul de 6-1, 6-0, intr-un meci ce a durat 59 de minute. De cealalta parte, Garcia a trecut de Catherine Bellis (SUA), cu scorul de 6-4, 6-2.

Odata cu participarea in sferturi, cele doua sportive vor avea asigurat un cec in valoare de 58.185 dolari si 190 de puncte WTA.

The post Simona Halep joaca astazi, in sferturile de finala ale turneului Rogers Cup! appeared first on Sport Total FM.

Sport | Sportfm.ro | Ponturi pe mail: mediaadpres@gmail.com