sâmbătă 21 octombrie 2017 7:35 pm
Acasa / Sport / Valverde, multumit dupa victoria cu Juventus: „Am facut un joc bun, impotriva unui adversar mare. Messi a deblocat meciul”
Magazin Online

FC Barcelona a invins-o pe Juventus Torino, pe Camp Nou, cu scorul de 3-0, in cadrul primului meci din grupele Ligii Campionilor. Messi a reusit dubla in minutele 45 si 69, iar Rakitic a punctat in minutul 56.

Ernesto Valverde, antrenorul catalanilor, s-a declarat multumit de jocul elevilor sai si considera ca datorita lui Messi, echipa blau-grana a reusit sa preia controlul.

„Am facut un joc bun pe ansamblu. Am incercat sa dominam jocul, dar uneori ritmul a fost putin mai lent, ceea ce a permis sa blocam adversarul in terenul sau si apoi sa presam la pierderea balonului. Suntem satisfacuti, am facut un meci bun impotriva unui adversar mare. Este mereu important sa incepi cu o victorie. Echipele se hranesc din senzatiile lor, din rezultate. Dupa trei victorii in campionat, acest meci era foarte important din toate punctele de vedere, mai alea la nivelul increderii.

Adesea am suferit cand Messi juca impotriva mea (cu Athletic Bilbao — n.r.), dar acum e in echipa mea. Cand preia balonul, se poate intampla orice pozitiv pentru noi. In aceasta seara a deblocat meciul cu o actiune personala, in care nimeni nu a vazut spatiul liber, dar el l-a gasit. El a limpezit meciul cu golurile sale si cu implicarea sa la toate nivelurile”, a declarat Valverde, potrivit Telekom Sport.

The post Valverde, multumit dupa victoria cu Juventus: „Am facut un joc bun, impotriva unui adversar mare. Messi a deblocat meciul” appeared first on Sport Total FM.

Sport | Sportfm.ro | Ponturi pe mail: mediaadpres@gmail.com